Kampanyalar

Aktivitelerimiz

Ağva Orman Evleri ‘Forest Lodge Hotel’ Ağva sırtlarında yer alan çam ağaçları arasına yerleşmiş olan tesisimiz, ormanın içinde saklı bir cennet gibidir. Otelimizin kurulu olduğu alanın ve Ağva‘nın doğal güzellikler içerisinde oluşu nedeni ile doğa severlerin yapabileceği bolca aktivite bulunmaktadır.

Eğer sizde doğa aktivitelerini seviyorsanız otelimizde ve Ağva’da yapabileceğiniz bolca aktivite bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Yüzme: Otelimiz bünyesinde bulunan açık yüzme havuzumuz yaz sezonu boyunca açıktır, sürekli olarak bakımları yapılan, güvenle girebileceğiniz havuzumuzdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Eğer denize girmek isterseniz otelimiz Ağva halk plajına 2 km. mesafededir. Ayrıca, bölgemizde bulunan ücretli-ücretsiz birçok irili ufaklı plajdan faydalanabilirsiniz.
  • Yürüyüş: Şehirde soluduğumuz şeyin oksijen olduğunu kimse iddia edemez herhalde. Ama doğada ferah bir nefes alınca oksijenin ne olduğunu tekrar hatırlayabilir ve “oh bee dünya varmış” diyebilirsiniz. Bu aynı zamanda iç organlarınıza da iyi gelecek bir aktivite olur. Ormanların arasında yer alan tesisimizin etrafında bulunan çeşitli yürüyüş parkurlarında yürüyüş ve gezinti yapabilirsiniz.
  • Dinlenme: Ağaçların altına yerleşmiş birbirinden bağımsız girişleri bulunan bungalov odalarımızda ve eşsiz manzaraya sahip balkonlu odalarımızda dilediğiniz gibi dinlenebilirsiniz, ağaçların altında yer alan çeşitli oturma alanlarımız ile hamak ve salıncakların yer aldığı geniş bahçemizde kuş sesleri arasında şehrin stresinden ve gürültüsünden uzak bir tatil geçirebilirsiniz.
  • Bisiklet ve ATV SAFARİ kiralama: Havalar ısınmaya başladı. Muhteşem deniz ve orman manzarası eşliğinde unutamayacağınız anlar için bisiklet kiralayabilirsiniz.Bisiklet turu için kendi bisikletinizle seyahat edebileceğiniz gibi günlük veya saatlik bisiklet kiralamanız da mümkün. Peki, ATV SAFARİ turu mu yapmak istiyorsunuz? O halde, Ağva’nın girişinde bulunan ATV SAFARİ kiralama alanından ATV kiralayabilir ve rehber eşliğinde doğanın müthiş güzellikleri arasında keyifli sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Derede tekne ile gezinti: Göksu nehri doğal yapısı gereği doğa severlerin oldukça ilgisini çekmektedir, Ağva’nın girişinde köprünün hemen sağ tarafında bulunan tekneler ile derede gezinti yapabilir, gezinti yaptığınız süre içerisinde Göksu nehri içerisindeki çeşitli hayvanları gözlemleyebilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Göksu nehri yağışlı olmayan dönemlerde durağan yapısı nedeni ile son derece güvenli bir gezinti yapmanıza olanak sağlar.
  • Balık tutma: Mevsimine göre gerek Göksu nehri kenarında gerek denizde çeşitli balık avları gerçekleştirebilirsiniz, özellikle yaz mevsimlerinde Göksu nehri içerisine giriş yapan kefal sürüleri mevsiminde av vermektedir, eylül-kasım aralığında ise Ağva merkezinden kiralayabileceğiniz tekneler ile palamut avına çıkabilirsiniz. Yıl boyu gerek denizde gerek nehirlerde bolca balık avcılığı yapılabilmektedir.
  • Şömine:  ​Sonbahar-kış aylarında, şömineli restoranımızda yemek yiyebilir, sıcak yada soğuk bir şeyler içebilir, şömine başında oturup keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.